Таємнича Волинь / 21.07.2023 — 24.07.2023

Волинь… Предковічні ліси, таємничі замки і фортеці,
початки вищої освітянської науки …колиска духовності.
Таємнича Волинь запрошує на гостину.
2 активних дні!
Дата | 21.07.2023 - 24.07.2023 | ||
---|---|---|---|
К-ть ночей | |||
Вартість | 3300 грн. | ||
Виїзд із | Полтавы |
Волинь… Предковічні ліси, таємничі замки і фортеці,
початки вищої освітянської науки …колиска духовності.
Таємнича Волинь запрошує на гостину.
2 активних дні!
21.07 – 24.07.2023
Вартість туру: 3 300 грн.
ПРОГРАМА ТУРУ
День 1:
18.00 виїзд із Полтави
День 2:
Зустрічаємо ранок у древньому місті Острог. Колись це місто входило в п’ятірку найбільших в Україні.
Історія Острога почалася ще в часи Київської Русі. Ймовірно тоді й з’явилася назва „Острог” (в давньоруській мові острогами називали укріплені населені пункти).
У 14 столітті князь Данило Острозький, племінник князя Данила Романовича, заснував на крутому пагорбі над річкою Вілія замок, який у майбутньому став резиденцією родини Острозьких. Це були одні із найбагатших магнатів на території України (якщо не найбагатші).
Найбільше зусиль до розбудови Острога доклав останній православний представник роду – Василь-Костянтин Острозький (1526-1608). Саме на його кошти було створено греко-слов’янську школу, яку нині називають академією і вважають першим ВУЗом в Україні. Острозька академія перестала існувати у першій половині 17 століття. У 1636 році будівлю академії було розібрано за наказом внучки Василя-Костянтина Острозького яка була католичкою. Указом Президента України від 12 квітня 1994 року розпочалося відродження Острозької академії, а з 2000 року університет «Острозька академія» має статус національного.
У період україно-польської війни 1648-1654 рр козаки штурмом захопили замок Острозьких та зруйнували його. Тривалий час після цього замкові споруди стояли в руїнах.
Вільний час.
Направляємося до міста Дубно, де свідками багатьох історичних подій стали стіни Дубенського замку. Вони і нині зберігають пам’ять про відомих особистостей, які свого часу тут жили та гостювали. Упродовж кількох століть ця твердиня над рікою Іквою жодного разу не була взята приступом чи штурмом.
Середньовічний архітектурний комплекс князів Острозьких, Заславських, Сангушків та Любомирських належить до укріплень бастіонного типу. Він мав вигідну в стратегічному плані територію: підступи до нього захищала річка Іква та заболочена долина. 1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку.
Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався, а під його мурами були прокладені широкі кам’яні підземні ходи, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном, тут зберігалися запаси води і провізії для оборонців під час облоги. Невеличкий відсоток цих підземних тунелів можна побачити й сьогодні. У XVI ст. замок мав на озброєнні 73 гармати. Арсенал постійно поповнювався за рахунок власної ливарної майстерні. За період свого існування Дубенський замок ніколи і ніким не був здобутий приступом.
Вільний час.
Неподалік Дубно на околиці с.Тараканів ніби «заховався» від сторонніх очей Тараканівський форт.
Після третього поділу Польщі наприкінці XVIII століття вздовж лінії Збараж – Броди – Берестечко – Сокаль пройшов кордон між Російською та Габсбурзькою імперіями. Для оборони своїх західних рубежів царський уряд приймає рішення про будівництво системи оборонних укріплень. Під містечком Дубно для захисту залізничної лінії Львів – Київ будується Дубенський форт, що став відоміший у наш час під назвою Тараканівський форт.
Форт мав численний гарнізон (у казематах форту могло розміщатися 800 осіб) та був добре озброєний (оснащений далекобійними гарматами великого калібру).
Розгалужена мережа підземних ходів форту, облаштованих бійницями, прихована від сторонніх очей. Підземні коридори проходили і під земляним валом.
Перші випробування для форту припадають на роки Першої світової війни.
Під час Другої світової війни форт мало використовувався. 1939 року польський гарнізон покинув споруду без бою. Про якісь військові події 1941 року на форту не відомо, хоч у тих місцях відбувалася потужна Дубно-Бродівська танкова битва.
Вільний час.
Наша подорож продовжується у одному з найдревніших українських міст – Луцьку. Вперше офіційно місто згадується в Іпатіївському літописі під 1085 роком. Але археологи довели, що місто виникло раніше.
В часи Київської Русі Луцьк виступає, як столиця удільного князівства, що входило у склад Волинської, а згодом Галицько-Волинської землі
Піднесення ролі Луцька в якості столиці Волинської землі тісно пов’язане з князюванням Любарта-Димитрія в другій половині ХІV ст. Саме він, шляхом заміни дерев’яних укріплень цегляними, змінив зовнішній вигляд фортифікаційних укріплень Луцька.
Починаючи з кінця ХVІ ст. Луцький замок втрачає значення оборонної твердині, проте місто залишається світською і духовною столицею краю
Вільний час.
Поселення в готель.
День 3:
Сніданок.
Звільнення номерів.
Замок Любарта – місце, яке необхідно одного разу побачити, ніж прочитати сто наукових праць про його історію та архітектуру. І не тільки історія є єдиним надбанням Луцька. Адже опиняючись за кріпосними стінами, відчуваєш народну самосвідомість, таку ж незламну, як і владича вежа.
У 2011 році більшістю голосів саме Замок Любарта був відзначений першим місцем в акції «7 Чудес України».
Довгий час він вважався неприступною фортецею.
На долю Луцького Замку випало багато воєн, німими свідками яких стали його мури.
Багато цікавих фактів, легенд і домислів тісно переплелися між собою, утворюючи своєрідний ореол таємниці.
- За легендою, в стінах фортеці зберігаються скарби. Знайти скарб Луцького замку Любарта можна, але винести за ворота не можливо. Сам засновник прокляв скарби, що можуть використовуватись лише в інтересах мешканців Луцька. Щоправда, у кожного є шанс примножити капітал фортеці. Необхідно перед в’їзною баштою, зображеною на 200-гривневій купюрі, потерти вищевказану банкноту в руках.
- Головною ж легендою фортеці вважається та, де розкрито головну мету побудови твердині. За легендою князь Любарт хотів зробити замок подарунком своїй коханій дружині Агрипині. Вона не дожила до закінчення робіт. Галицько-Волинський правитель сумував, але зведення веж і стін наказав не припиняти.
- Замок трьох князів – ще одна назва твердині. Справа в тому, що Верхній Замок у Луцьку почали зводити за часів Любарта. Після його смерті, Вітовт наказав продовжити будівництво. А закінчилося зведення укріплень вже за часів Свидригайла.
Дякуємо Луцьку за гостинність.
Вирушаємо в колишню столицю удільного князівства та місце створення Пересопницького Євангелія — одного із головних нинішніх символів України, книги, на якій складають присягу президенти країни. Це село Пересопниця.
Історія створення Пересопницького Євангелія пов’язана з православним монастирем. У 1561 році тут завершено переклад, переписування і оздоблення книги. Це був перший відомий такий переклад Святого Письма зі старослов’янської на тодішню письмову староукраїнську мову. Пересопницьке Євангеліє переписали на 482 пергаментних аркушах і по-мистецьки оздобили малюнками (зображеннями 4 євангелістів), заставками та рослинним орнаментом.
Зараз на території Пересопниці діє новий Культурно-археологічний центр.
Вільний час.
Романтична зупинка на нашому шляху це Тунель КОХАННЯ, розташований біля селища Клевань.
Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів.
Це — зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух маневрових поїздів до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс локомотив з вагонами збиває гілки дерев, кущів. Внаслідок цього утворився щільний коридор точної арочної форми. Тож це не є дивом природи, а наслідком техногенного впливу поїзда.
Завдяки вдалому маркетингу, тунель є місцем паломництва туристів та закоханих. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей. Дехто з молодят саджає тут квіти, які символізують їхні почуття.
Вільний час.
На завершення нашої подорожі пропонуємо прогулятися центром вечірнього міста Рівне.
Цікаво, що . Рівне тричі ставало столицею. Вперше це сталось на початку минулого століття, коли під натиском більшовиків Директорія Української Народної Республіки на чолі з Симоном Петлюрою була змушена залишити Київ. Тоді столицю перенесли до Рівного, де на залізничній станції стояв вагон з урядовцями.
У ті ж буремні роки Рівне оголошують столицею вдруге. Бунтівний отаман Оскілко проголошує місто столицею України. Але, як і першого разу, — ненадовго.
Утретє Рівне стає столицею під час фашистської окупації. У 1941 році на окупованій німцями території створюється рейхскомісаріат «Україна» зі столицею у Рівному.
Рівне відвідували Тарас Шевченко, Микола Лисенко, Володимир Вернадський. Близько 10 років тут жив академік Микола Біляшівський. Цікавий факт, що сюди у 1792 році примудрився потрапити легендарний польський генерал Тадеуш Костюшко. Причому у досить романтичній справі. Він приїздив до Людвiки Любомирської, яка була його юнацьким коханням.
Вільний час.
Виїзд у Полтаву.
День 4: Повернення в Полтаву.