ТЕРНОПІЛЬ + замки / 04.08.2023 — 07.08.2023

Величні форти, старовинні замки неймовірні історії – це все можна зустріти на теренах Тернопільщини та Львівщини. Пориньте у середньовічну атмосферу під час
дводенної подорожі цим колоритним краєм!
Дата | 04.08.2023 - 07.08.2023 | ||
---|---|---|---|
К-ть ночей | |||
Вартість | 3300 грн. | ||
Виїзд із | Полтавы |
Величні форти, старовинні замки, неймовірні історії –
це все можна зустріти на теренах Тернопільщини та Львівщини.
Пориньте у середньовічну атмосферу під час
дводенної подорожі цим колоритним краєм!
Виїжджаємо з Полтави
4.08.2023 – 7.08.2023
Вартість туру 3 300 грн
Програма туру
День 1:
17.00 – виїзд із Полтави
День 2:
Світанок огортає старовинні стіни Дубенського замку-фортеці, який бере свій початок ще з Х ст. За час свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався. На початку XVII ст. краківський князь Януш Острозький реставрував замок. Було добудовано два бастіони зі сторожовими вежами. Під замком були прокладені широкі кам’яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. На території замку розташовані два палаци: з південного боку — палац князів Острозьких, а навпроти нього, з північного боку — палац князів Любомирських. Фотографуємоя і рухаємося далі.
Далі наш шлях пролягає до міста Кременець – одного з найкрасивіших міст України. Можливо, Кременець вразить Вас руїнами колись величної фортеці, що височіла над містом, або визначним навчальним закладом – колегіумом, «матеріально-технічна база» якого сприяла розвитку новоствореного університету в Києві у 1836- 1838 рр. (сьогодні добре відомого не лише в Україні, а й далеко за ї межами Національного університету ім. Тараса Шевченка).Піднімемося на гору Бона. щоб відчути простір і насолодитися краєвидами. Затишне містечко Кременець на Тернопільщині не залишить Вас байдужими. Вільний час.
Переїжджаємо до наступної локації – Збараж. На замковій горі розташувався замковий комплекс палаців Дмитра Корибута, князів Збаразького та Вишнивецьких.
Колись відомий турецький мандрівник Евлія Челебі назвав Збаразький замок фортецею з фортець. У Збаразькому замку були втілені новітні досягнення тогочасного будівництва фортець. У 1649 році цей замок був в епіцентрі Національно- визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Події були відображені у романі Сенкевича «Вогнем і мечем», а також у однойменному художньому фільмі. Адже облога Богданом Хмельницьким цього замку – яскрава сторінка української історії. Вільний час.
Прямуємо до файного міста Тернопіль!
Це одне з найцікавіших міст Західної України. Воно увібрало неповторний колорит Галичини з австрійською архітектурою, красу Поділля та спокій Волині. У Тернополя значна та цікава історія, пов’язана, у першу чергу, із замком, який служив не тільки для оборони від турків і татар у XVI – XVII століттях, а й резиденцією місцевих правителів. Зараз це найстаріша будівля міста, під якою розташована ціла система підземель.
Тернопіль цікавий своєю архітектурою з типовими вузьким вуличками і австрійськими будинками, що зберегли дух старовини, а також пам’ятниками цікавим особистостям, наприклад, відомій оперній співачці Соломії Крушельницькій та літературним персонажам («12-й стілець», «Людині — неведимці» та ін.).
Окрасою міста є Тернопільський став — велика штучна водойма, розташована практично в центрі міста. З 2017 року на ставку відкрили нову атракцію — найдовший в Україні фонтан, довжиною 210 метрів.
Вільний час.
Поселення в готель.
День 3:
Сніданок. Звільнення номерів.
Дякуємо Тернопільщині за гостинність і відправляємося на Львівщину. Відвідаємо частину туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини».
Знайомтесь — Золочів.
Як і більшість міст цього регіону, що починають своє літочислення з середніх віків, Золочів завдячує своїй появі будівництву замку.
Золочівський замок протягом всього часу був то фортецею, то королівською резиденцією, то панською садибою. Встиг він побувати навіть навчальним закладом і в’язницею. Сьогодні тут музей-заповідник і філія Львівської картинної галереї. Але така багата історія не могла зникнути безслідно.
- Замок у Золочеві було побудовано в 1634 році Якубом Собеським (батьком майбутнього короляПольщі ЯнаСобеського) на місці дерев’яної фортифікаційної споруди.
- Будувався замок з каменю за поширеною на той час голландською технологією. За основу укріплення служив великий земляний вал, обладнаний системою комунікацій; всередині нього розташовувалися каземати. Із зовнішнього боку цей вал був укріплений кам’яними брилами.
- Турки та татари неодноразово намагалися взяти штурмом Золочівську фортецю – й щоразу безуспішно. Тільки в 1672 році їм це вдалося зробити. Неприступну твердиню було захоплено та зруйновано після шестиденної облоги турецької армії на чолі з пашею Капуданом.
Ще багато цікавих історій почуємо під час екскурсії Золочівським замком. Вільний час.
Наступна локація – Підгірці.
Підгорецький замок належить не тільки до найвизначніших архітектурних об’єктів Львівської області, а й усієї України. І хоча про нього написано уже чимало та сьогодні пропонуємо пригадати декілька цікавих сторінок історії замку.
- В ансамбль Підгорецького замку входять оточений складною оборонною системою триповерховий палац, заїжджий двір, костел і парк.
- Замок споруджено протягом 1635-1640 рр. на місці давнішого укріплення, яке згадується ще під 1530 роком.
- Будувалася твердиня під керівництвом відомих архітекторів Андре дель Акви і Гійома Левассера де Боплана (автора першої карти України та “Опису України” (1650)). При вході, на мармуровій таблиці був напис про призначення замку: “Вінець ратних трудів — перемога, перемога — тріумф, тріумф — відпочинок”. Тобто, замок було призначено для відпочинку коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.
- Пігорецький замок — один з найкращих в Європі зразків поєднання імпозантного палацу з бастіонними укріпленнями. Замок збудовано з цегли і каменю у формі квадрата, сторона якого дорівнює 100 м. На його рогах розташовані п‘ятикутні бастіони.
- На південному фасаді заїжджого двору замку знаходиться сонячний годинник, який показує середньоєвропейський час. Припускають, що його виготовив відомий майстер-годинникар Павло Добростанський, який у ХVІІІ ст. жив у Підгірцях.
Вільний час.
Завершує нашу програму відвідання Олеського замку.
Олеський замок височіє на 50-метровій горі. Колись саме тут, за чутками, проходив легендарний Чорний шлях, яким татари нападали на Україну, ховаючись в лісах. Саме ця гора була однією з головних перешкод на їхньому шляху, тому замок існував уже на початку 14 століття.
Понад шість століть стоїть Олеський замок на високому пагорбі. Він свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному склалася доля замку протягом довгого його існування: був він твердинею і воїном, був він бранцем, за володіння яким змагались королі; був він розкішним палацом, наче королівською резиденцією з притаманною їй пишністю, був він бунтарем, що виношував плани свого визволення…
- Олеський замок – це колиска польських королів і місце, де найдовше у середньовіччі утримувались українські позиції.
- Коли був побудований Олеський замок точно невідомо. Перша історична згадка – 1327 рік.
- Олеський замок побудував правнук Данила Галицького на 50-метровій горі. Оточує його рів та стіна, для захисту. Навколо замку – болота.
- Товщина стін сягала 2,5 метрів, а висота 10м. Але це не зберегло пам’ятку у первісному вигляді. Замок неодноразово руйнували і спалювали дотла.
Вільний час. Виїзд у Полтаву.
День 4:
Повернення в Полтаву.